Jdi na obsah Jdi na menu
 


HOZPOD 4.7.2008

(HOBEZSKÝ OHEŇ ku ZAHÁJENÍ PRÁZDNIN + OCELOVÉ DÍTĚ)
 

Obrazek

Pokud si hobezští mysleli, že v pátek 4. 7. 2008 večer na faře strašilo, tak vězte, že se ani trochu nemýlili. Houkání, dupaní, praskání a výkřiky byli slyšet široko daleko. Pročpak vlastně?

      Vše začalo o šesté hodině večerní, kdy jsme v našem kostelíku slavili mši svatou k poctě slavného Cyrila a Metoděje. Z kázání jsme si odnesli vědomí, že tak jako Pán Ježíš posílal své apoštoly zvěstovat evangelium „po dvou“, tak také k nám na Moravu byli roku 862 posláni dva věrozvěstové.

      Po mši jsme na farské zahradě rozdělali oheň a opékali špekáčky. Moc nám chutnalo. Když jsme se posilnili, začala soutěž v šestiboji o Ocelové dítě, kterou si pro děcka připravili dospěláci. Atrakce jako hod mobilem, běh v sedmimílových botách, zdolávání žebříkové Monte Rosy s těžkým báglem na zádech, jízda na kole v pralese, skákání přes švihadlo „do skonání“ a umět se dlouho a dobře vytahovat dala robátkům pěkně zabrat. Odměnou jim ale byla ocelová medaile,diplom a „kokíno“.

      Aby se děti mohly pomstít, připravili si pro dospěláky (jako již loni) stezku odvahy. Spor vznikl ihned, když děti po rodičích požadovaly, aby chodili po jednom. „Po dvou, neslyšeli jste kázání? Po dvou se má chodit!!!“…..pan farář se ale rodičů nezastal. Tak si tu hrůzu musel prožít každý sám. No už jste někdy v noci potkali opilé traktoristy, nebo vás už někdy přepadli loupežníci střílejíc po vás zelená jablka?

      Ale to bychom nebyli my, aby jsme již seděli při dobrém občerstvení našich katolických žen (buchty a cukroví bylo výborné) v rytmu táborových písní.

     Nedojeli totiž ještě čtyři kamarádi cyklisti z Hustopeč (mimo Zlatky, která to vzala hopem a stihla i mši). Nacvičili jsme tedy sborově uvítací píseň (kolo, ….., rovno do Hobzí), Lenka namalovala bránu borců a kolem jedenácté hodiny večer jsme se všichni přemístili před vrata farní zahrady. A huš tady byli, za velké slávy a jásotu vjeli na travinu za faru Vítek a Moni, Luke a Pavla. Pak jsme si vzájemně předali dary : my diplomy a medaile, Hustopečáci svatební oznámení.

 Zmoženi plným večerem (cyklisti celým dnem) jsme se rozešli zaujmout vodorovné polohy do svých domovů…