Jak jsem s LSD Manschaftem SH & okolí putovala do Hustopeč

(16.11. - 18.11.2007)

ObrazekVe dnech 16. až 18. listopadu jsme se s naším panem farářem zúčastnili poutě do Hustopeč.

Na cestu jsme se vydali v pátek po škole. Nejprve jsme jeli autobusem do Brna, kde na nás čekal pan farář, a poté jsme si  v Brně koupili jízdenky do Kuřimi, ve které jsme přenocovali. Prvním cílem v Kuřimi byla večerní mše v místním kostele. V kuřimském kostele se nám před mší dostalo také kulturní vložky v podobě hodinového koncertu, který byl zajisté podařený. Po mši se celá naše banda vypravila do místní sokolovny na horolezeckou stěnu, na kterou se všichni nesmírně těšili. Někteří z nás už stěnu absolvovali vloni, takže věděli do čeho jdou a o to víc se na ni těšili. V sokolovně na nás čekal „tým pana  faráře“ – super lidi, kteří nám pomáhali s jištěním a lezením. Stěna byla skvělá, všichni se hned pustili do lezení a myslím se, že nám to i šlo:-).  Byl to opravdu krásně strávený večer a noc, jelikož jsme lezli až do pozdních hodin, jak to všechny bavilo. Zalehli jsme až kolem půl druhé ráno a to přímo na veliké žíněnce pod stěnou. Ráno si pak některá ranní ptáčata  přivstala, aby si mohla ještě chvíli zalézt.

Další cílem naší poutě byly Hustopeče, kam jsme se dostali vlakem z Kuřimi. Nocleh jsme měli zajištěný v místním novém a velmi moderním kostele, o kterém nám krásně vyprávěla paní Marcela. Po obědě jsme pak vyrazili do přírody hrát hru zvanou Geocaching. V této hře jde o hledání tzv. kešek, ukrytých na různých místech, pomocí GPS navigátoru. Nejprve jsme hledali kešku na Sirotčím hradě. Najít tuto kešku nám trvalo poměrně dlouho, ale o to větší radost jsme pak měli z jejího nálezu. Další keška se ukrývala na Dívčím hradě. Tady jsme ji našli o něco rychleji. Zapsali jsme do notýsku, že kešku objevil LSD Manschaft SH & okolí :-) a honem vyrazili k autu pod kopec, jelikož už byla celkem tma a navíc jsme byli všichni dosti promrzlí. Večer se pak kluci vydali na faru sledovat fotbal a zbytek zůstal v kostele a bavil se hrou Activity. Kolem půlnoci jsme pak po večerní modlitbě šli spát. Ráno jsme se zúčastnili nedělní mše a po mši nás pan farář vzal na pěknou vycházku do místní kaple na Křížovém kopci. Po obědě jsme si všichni sbalili svých pár švestek a vydali se na cestu domů. Nejprve autobusem do Brna, poté z Brna do Znojma a nakonec ze Znojma do Jemnice, kde už si nás vyzvedli rodičové.

Výlet to byl opravdu podařený a každý z nás si z něj jistě odnesl spoustu zážitků a krásných vzpomínek.

LC

Fotografie z akce naleznete zde